KONST / Litografier / Färglitografi 15207003
nr 1520 7003
Nils Wedel
(1897-1967), Sverige
"Flykt undan verkligheten". Signerad. Färglitografi, bildmått: 26x32 cm. Yttermått inklusive ram: 46x53 cm
Nils Wedel, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1897, död 1967.
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 6 februari 2023
kl 20:07:00
350 kr
Nils Wedel
Läs mer om Nils Wedel